• 08 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Ивайло Московски: Концесионирането на транспортни обекти е един от приоритетите ни

Ивайло Московски: Концесионирането на транспортни обекти е един от приоритетите ни

/КРОСС/ Използването на концесията, като механизъм за развитие на транспортната система, е един от приоритетите ни. Това заяви министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски, по време на днешното откриване на ново пристанищно съоръжение в Бургас. По думите му, предоставянето на държавни обекти за управление от частни инвеститори е най-добрият подход за развитие на транспортните дружества. „Потвърждение за това е изграждането на този обект, за който концесионерът на пристанищен Терминал ,,Бургас Изток - 2" БМФ ,,Порт Бургас", е инвестирал 15 милиона евро", каза министър Ивайло Московски.

Министър Ивайло Московски допълни, че държавата и ДП „Пристанищна инфраструктура" са предвидили мерки и инвестиции на стойност 30 милиона лева, които допълнително да подпомогнат развитието на пристанищата в Бургас. Очакваме всички тези действия да доведат до увеличаване на товаропотоците и инвестициите в района, заяви още той.

Новото съоръжение за разтоварване и съхранение на меден концентрат, разположено на пристанищен Терминал ,,Бургас Изток-2", ще се използва от Арубис България. То е с капацитет 60 000 тона и е оборудвано с напълно автоматизирана система за управление, от последно поколение. Този съвременен начин на обработка на насипните товари подобрява безопасността и опазването на околната среда. Превозването на медните концентрати от гр. Пирдоп до обекта се извършва с железопътен транспорт.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.