-
24 Юли 2025 | 11:40:05
USD / BGN 1.6679
GBP / BGN 2.2572
CHF / BGN 2.1017
- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C
Стрелците по Димитър Желязков остават в ареста

24 Юни 2016 | 18:15

/КРОСС/ Апелативният съд в Бургас потвърди ареста на Радослав Димитров и Георги Иванчев, разследвани за опит за убийство на Димитър Желязков-Очите. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване и протестиране, съобщиха от съда.
Димитър Желязков-Очите е бил догонен на улицата и в тялото му са изстреляни още три куршума малко преди да се качи в такси за болницата. Това разказа прокурорът по време на заседанието на съда, който днес решаваше дали да промени ареста на двамата обвинени в опит за убийството на Желязков в по-лека мярка, предаде кореспондентът на ВTV.
На 8 юни в Слънчев бряг в заведението първо е стрелял Георги Иванчев. Един куршум попада в бронежилетката, а друг в слабините на Димитър Желязков. Неговият охранител го измъква навън, когато Радослав Димитров ги настига и стреля в раменете и краката.
-
ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
24 Юли 2025 | 09:59
Над 20 коли изгоряха в пожар в курорта „Свети Влас“. Кой е отговорен за избухването на огъня и на каква стойност са щетитеПОЛИТИКА