• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6807
  •  GBP / BGN 2.2391
  •  CHF / BGN 2.0840
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Дончева: Депутатите са тъпи и страхливи, те не са опълченците на Шипка

Дончева: Депутатите са тъпи и страхливи, те не са опълченците на Шипка

/КРОСС/ В момента нещата са патови и излизат от контрол. Тези, които са в парламента имат разбирането, че ситуацията е противоборство на ГЕРБ. Първо, те са тъпи, да не виждат хоризонта, второ - страхливи, и трето - не си дават сметка, че те не са опълченците на Шипка. Това, което бранят те е собствения си стол в пленарната зала, а не някаква кауза.

Това каза в студиото Татяна Дончева, лидер на Движение 21.

Има пълно неразбиране от страна на парламентарно представените партии, и може би на по-широк кръг лица, че става дума наистина за смяна на системата, която хората искат, дори тези, които не са на протеста. Хората осъзнаха, че преходът провали бъдещето им. Те осъзнаха, че вместо да стане промяна на системата, стана подмяна на системата, коментира събитията Дончева.

Според нея различните страни в протеста ще се ожесточават, което налага нови политически формации. А за БСП няма изход, прогнозира политикът. Те ще крушират челно, заяви Дончева.

Битката не е между БСП, ДПС и Бойко Борисов, каза още Татяна Дончева.  

Българя е монополна банково и монополна медийно, категорична бе тя като допълни, че лидерът на „България без цензура"е новият играч на медийния монопол.

Татяна Дончева коментира и темата „Бисеров", която, по думите й, е част от протестите и част от липсата вече на възможност да бъде контролирана ситуацията. Различни групи се опитват да тикат темата в различно русло и с различен успех, каза още Дончева.

Според нея, за да се изясни казуса, трябва да има повече конкретика.

Искам да видя, че това е сметка на Христо Бисеров. Сметката на доведения му син не е сметка на Бисеров, посочи .

 „Познавам Христо Бисеров, той е умен човек, предвидлив и не би направил дребни грешки", каза Дончева и напомни за отношението му „към ченгесарството" и това с Богомил Бонев.

Дончева допусна, че по-скоро е възможно Христо Бисеров да го разчистват сегашните управляващи и посъветва водещите да гледат българския сериал„Четвърта власт", който, по думите й, е като наръчник как службите могат да използват политиката.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

"Умният начин да се държат хората пасивни и послушни е да се сложат ясни граници за спектъра от допустими мнения и да се разреши широко обсъждане вътре в тези граници, като дори се окуражават най-критичните и дисидентски възгледи. Това дава на хората чувството, че имат свобода на мисленето, докато през цялото време основанията на системата се подсилват посредством ограничаването на обхвата на обсъждането." Ноам Чомски

13.11.2013 09:13:16

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.