-
09 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6781
GBP / BGN 2.2363
CHF / BGN 2.0833- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Дупка в двигателя приземи китайски самолет
12 Юни 2017 | 10:32
/КРОСС/ Китайски пътнически самолет се приземи аварийно в Сидни заради огромна дупка в корпуса на двигателя, предава bTV.
Машината „Еърбъс А330" на китайската авиокомпания „Чайна ийстърн еърлайнс" излетяла в неделя вечерта от Сидни за Шанхай, но час по-късно самолетът бил принуден да се върне в австралийския град заради технически проблем.
В социалните мрежи се появиха снимки, направени от пътници, които показват огромната дупка в корпуса на двигателя. Някои от пасажерите разказват, че при излитането са чули силен шум от левия двигател и са усетили миризма на изгоряло, малко преди самолетът да се върне.
Никой не е пострадал при аварийното кацане. Днес се очаква всички пътници да бъдат извозени с други полети.
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР