•  GBP / BGN 2.2837
  •  CHF / BGN 2.0000
  • Времето:  София 7°C

Русия на първите три места при спортните двойки в Грац

/КРОСС/ Руски двойки заеха първите три места след кратката програма при спортните двойки на европейското първенство по фигурно пързаляне в Грац (Австрия).
Бронзовите медалисти от първенството в Минск миналата година Александра Бойкова и Дмитри Козловски спечелиха първото място с нов световен рекорд за кратка програма - 82.34 точки. Възпитаниците на легендарната Тамара Москвина, представиха великолепно съчетание и имат убедителна преднина пред своите сънародници Даря Павлюченко и Денис Ходикин, които са втори със 74.92 точки.

Двукратните европейски шампиони Евгения Тарасова и Владимир Морозов започнаха отлично програмата си по музика на "Болеро" от Морис Равел, но допуснаха груба грешка при една от поддръжките, след като Морозов едва не изпусна партньорката си. Така те останаха на трета позиция със 73.50 точки.

Тарасова и Морозов са шампиони на Европа за 2017 и 2018 година, а миналата година не успяха да защитят титлата си, след като останаха втори след французите Ванеса Джеймс и Морган Сипре. Френският дует не участва на първенството в Грац. Руснаците са неизменно на подиума на последните пет европейски първенства.

Днес първенството продължава с ритмичния танц при танцовите двойки и волната програма при мъжете с участието на представителите на България Мина Здравкова/Кристофър Дейвис и Лари Луполоувър.