-
11 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6697
GBP / BGN 2.2350
CHF / BGN 2.0956- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Шефът на Barclays отказа да получи годишния си бонус
03 Февруари 2014 | 20:04
/КРОСС/ /КРОСС/ Ръководител на британската банка Barclays Антъни Дженкинс е отказал да получи бонус за 2013 г. Това е втора поредна година, през която той отказа парично възнаграждение.
Банкерът е трябвало да получи 2,7 млн. паунда (4,4 млн. долара) годишно възнаграждение, предаде ИТАР-ТАСС.
"Стигнах до заключението, че би било погрешно за мен, при дадените обстоятелства, да приема бонус за 2013 г., и затова аз почтително отказвам предложеното ми от съвета на директорите възнаградени", заяви Дженкинс.
През 2012 година, когато Дженкинс зае поста на изпълнителен директор, той обеща да промени бизнес култура в Barclays, която е една от най-големите финансови институции в света. Той също така работи по програма за намаляване на разходите чрез пренареждане на банката в съответствие с новите разпоредби.
Дженкинс вече обяви, че през следващите месеци ще бъдат съкратени 4000 души, за да се намалят разходите.