-
08 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6795
GBP / BGN 2.2411
CHF / BGN 2.0885- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Високоскоростна магистрала „Москва-Казан”. Ново поколение влакове
02 Ноември 2015 | 09:27
/КРОСС/ Консорциумът „Немска инициатива" може да участва заедно с Китай във финансирането на проекта за високоскоростна магистрала (ВСМ) „Москва-Казан", съобщи вицепрезидентът на Siemens и шеф на клона на комапнията за Русия и Централна Азия Дитрих Мелер. В интервю за ТАСС той заяви, че компанията му е готова да участва в част от финансирането като например, закупуване и доставка на оборудване на влаковите композиции, пише "Русия Днес".
По време на състоялия се неотдавна инвестиционен форум „Русия зове" Владимир Путин отбеляза важността на проблема с финансиране на проекта. „Съгласен съм с президента, че наред с всички останали икономически параметри финансирането е едно от най-важните. Ще изчакаме да видим каква ще е окончателната прогноза за стойността на магистралата и ще преценим какво ще е нашето конкретно участие", каза Мелер.
Siemens е готова заедно с руската машиностроителна компания „Синара" да предложи мотриси и вагони, да осигури автоматиката, сигнализацията и енергоснабдяването на ВСМ. Дитрих Мелер уточни, че германската компания може да предложи за ВСМ ново поколение влакове „Сапсани", които ще се изготвят или в нейните заводи, или в предприятието на „Синара" „Уралски локомотиви".