-
10 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6807
GBP / BGN 2.2391
CHF / BGN 2.0840- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Руски военни превзеха последния кораб под украински флаг в Крим
26 Март 2014 | 07:56
/КРОСС/Руски военни превзеха последния кораб под украински флаг в Крим, съобщи говорител на украинското министерство на отбраната, цитиран от Франс прес. Нападателите се качили на миночистача "Черкаси", а екипажът се барикадирал вътре в кораба.
Акцията продължи два часа, съобщи старши матрос Александр Гутник от борда на "Черкаси" за онлайн изданието "Украинская правда": Сред екипажа няма пострадали. Постигнато е споразумение украинският флаг да не се сваля, докато и последният член на екипажа не напусне кораба.
В същото време властите в Приднестровския сепаратистки район на Молдова съобщиха, че на 23-ти март са свалили украински безпилотен самолет, извършващ разузнавателна мисия, предаде Асошиейтед прес. Рускоезичният район на Приднестровието се отцепи от Молдова през 1990 година. Там има около 1500 руски войници.