-
07 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6795
GBP / BGN 2.2411
CHF / BGN 2.0885- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Шефът на Фонда за лечение на деца има седмица, за да реши дали да се оттегли
05 Март 2014 | 16:04
София /КРОСС/ Има затруднения при обработката на досиетата на болни деца от страна на Фонда за лечение на деца. Това сочат резултатите от проверката, назначена от здравното ведомство. Предстоят промени в структурата на фонда, а директорът на институцията д-р Ива Станкова има срок от една седмица, за да реши дали ще може да се справи с ръководенето на фонда, или ще се оттегли, каза ресорният министър д-р Таня Андреева.
По думите й затруднението при обработването на досиетата е по няколко причини. Първо, досиетата на болни деца са се увеличили многократно в сравнение с предишни години. От друга страна, обаче, причина се явява и работата на експертите към Фонда, които забавят своите становища. Като трета причина Андреева посочи лечебните заведения в чужбина, които също бавят своите оферти.
В момента работна група изготвя мерките, които ще се предприемат във Фонда, за да се оптимизира неговата дейност.
Що се отнася до шефа на фонда д-р Ива Станкова - тя изпълнявала това, което й нареди Общественият съвет, и няма да бъде уволнена. До следващата сряда обаче тя ще трябва да прецени дали ще може да продължи да управлява поверената й институция, или ще се откаже.
След като имаме отговор от нея, другата седмица ще решим дали да търсим вариант за нов директор на фонда, допълни здравният министър.