• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6811
  •  GBP / BGN 2.2375
  •  CHF / BGN 2.0905
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

След седмица стават ясни промените във Фонда за лечение на деца

След седмица стават ясни промените във Фонда за лечение на деца

София /КРОСС/ За мен най-важно е Фондът за лечение на деца да работи - каквито и проблеми да има, да няма забавяния. Това коментира пред БНТ здравният министър, д-р Таня Андреева. Затова и създадох работната група, начело с проф. Пилософ. В момента има забавяния, но те не идват от Фонда, а от забавяне на становищата или на офертите от чуждите болници.
Предложенията на работната група ще бъдат готови съвсем скоро, те ще бъдат разгледани заедно с обществения съвет и ще се реши какви промени да се въведат.
Аз съм направила много за да върви работата на Фонда и не искам да говоря за работата си в минало време - каза Д-р Ива Станкова, шеф на Фонда - Тук по-скоро става дума личната оценка на някои колеги от обществения съвет.
Аз не искам да ставам арбитър в този спор, коментира министър Андреева. Но и родителите дават сигнали, че документите на децата се бавят. И одитният доклад показва, че има забавяне. Но има и нови реалности - сега се разглеждат 2 пъти повече досиета на дечица.
Има обаче и какво да се подобри в работата на Фонда - например няма информационна система, за да може да се следи движението на всеки конкретен случай. Ще има нови правила за работа. Когато става дума за здравето на деца, няма място за лични отношения, така че ако налага, ако напрежението е твърде голямо, ще взема дори несправедливо към Д-р Станкова решение.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.