-
06 Яну 2026 |
USD / BGN 1.6636
GBP / BGN 2.2450
CHF / BGN 2.1046- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Във Франция се притесниха да не катастрофират под красивата планина Витоша
05 Септември 2017 | 10:45
/КРОСС/ Във Франция взеха, че се притесниха от предстоящия си мач от квалификациите за световното първенство по футбол през 2018 г. „Петлите" допуснаха жестока грешка, като не успяха да победят Люксембург като домакини в последния си мач и сега едно от най-големите издания в страната "Фигаро" изрази огромно притеснение за класирането на своя национален тим на Мондиал 2018. Според изданието проблемът за "петлите" може да бъде още по-голям заради гостуването на България.
Срещата е на 7 октомври на Националния стадион „Васил Левски" и въпреки че в предишната среща в Париж французите ни разбиха с 4:1, те все още не могат да забравят спомена от 17 ноември 1993 година, когато след победата си с 2:1, селекцията на Димитър Пенев сензационно изхвърли французите от световното.
"Този катаклизъм срещу Люксембург може да ни изиграе лоша шега. Защото победата в София не е лесна задача. За разлика от нас, българите са перфектни у дома и имат четири победи в четири мача. При това там окапаха тимове като Холандия и Швеция. И Люксембур", коментират от „Фигаро", цитирани от "Спортал".
"Освен това, хората на Петър Хубчев дебнат от засада от четвъртото място и имат шанс дори да са първи, ако ни победят. Той със сигурност си мечтае още веднъж да разбие на пух и прах френските мечти, така както го направи в онази кошмарна и тъжна нощ на 17 ноември 1993 г. на "Парк де Пренс", когато беше част от българския състав", гласи още материалът.
"И той определено има козовете си. Холандците, например, ядоха прахта през март на "Васил Левски". А Франция ще е без Пол Погба. Но пък е с достатъчно класа да се справи с 52-рите в света българи в дома им под красивата планина Витоша", пише още вестник "Фигаро".