•  GBP / BGN 2.2729
  •  CHF / BGN 2.0113
  • Времето:  София 11°C

Черно море изхвърли Левски за Купата на България насред София (ВИДЕО)

/КРОСС/ Отборът на Левски приключи безславно участието си за Купата на България. "Сините" бяха елиминирани още в осминафиналната фаза, след като допуснаха поражение с 2:3 (след продължения) на собствения си стадион "Георги Аспарухов" от Черно море (Варна), воден от легендата на Левски Георги Иванов-Гонзо.

В много драматичен двубой от 120 минути "зелено-белите" спечелиха с 3:2 и нанесоха първа загуба на 26-кратните шампиони през този сезон. Поражението се оказа фатално, тъй като Левски вече е аут за Купата.

Тимът на Георги Иванов поведе с две попадения на Александър Цветков (3) и Бакара (31), но Бабатунде Адениджи (62) и Димитър Пиргов (79) възстановиха равенството, а Божидар Краев изпусна в 85-ата минута сам срещу Пржемисъл Коварж. В 101-ата минута Цветков с красив гол донесе победата на гостите.

Двубоят на "Георги Аспарухов" предложи множество емоции на малкото зрители по трибуните. Гостите от Варна шокираха всички, тъй като до почивката водеха с 0:2 след голове на Цветков и Бакари. Левски успя да материализира своите множество положения през втората част, когато чрез Адениджи и Пиргов съумя да докара нещата до продължения.

В тях Черно море успя да нанесе своя съкрушителен удар, когато в 100-ата минута Сашо Цветков остана сам срещу Йоргачевич и елегантно прати селекцията на Георги Иванов на четвъртфинал.

Двубоят е дебютен за Елин Топузаков, начало на "сините", който е оставил на пейката Божидар Краев. На негово място титуляр е Мехди Бурабия.

Георги Иванов - Гонзо се завръща за първи път на "Герена" след напускането си през май.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:3
0:1 Цветков (3)
0:2 Бакари (30)
1:2 Адениджи (62)
2:2 Пиргов (79)
2:3 Цветков (101)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич; Сашо Александров, Симон Сандберг, Димитър Пиргов, Веселин Минев; Георги Костадинов (96-Джереми де Ноойер); Франсис Нар, Роман Прохазка (57-Божидар Краев), Мехди Бурабия, Антонио Аниете; Бабутенде Адениджи
Резерви: Иван Чворович, Сърджин Лукин, Мики Орачев, Галин Иванов, Жеан Деса
Старши треньор: Е. Топузаков

ЧЕРНО МОРЕ: Пржемисъл Коварж; Онджей Сукуп, Стефан Станчев, Пламен Николов, Михаил Венков; Тодор Паланков, Александър Цветков; Уго Секо (110-Траян Траянов), Георги Илиев, Иван Коконов (91-Даниел Георгиев); Бакари (46-Марек Кузма)