-
11 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6697
GBP / BGN 2.2350
CHF / BGN 2.0956- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Томов: Настоящото управление възпроизведе управленските практики на ГЕРБ
16 Ноември 2013 | 10:21
София /КРОСС/ Изправени сме пред необходимостта от болезнени реформи, които не може да бъдат извършени от управление без солидна парламентарна подкрепа, поради което правителството на Пламен Орешарски е обречено. Това заяви пред Нова телевизия народният представител от ГЕРБ Цецка Цачева и уточни, че изключение от тази констатация може да бъде направено само за вътрешното министерство.
Ако продължаваме по този път, той ще ни изведе до поредица от избори, докато се намери някой, който да ни измете, което може да вземе вид и на гражданска война. Изключително остро е усещането за липса на политически субект, който е в състояние да осъществи обществената нагласа за промяна, посочи депутатът от Коалиция за България Георги Кадиев.
Спиралата от избори е чистилище, през което сме длъжни да преминем, защото изборите са единственият демократичен изход от разделението в страната, настоя Цачева.
Най-много съжалявам, че отнехме на 3 милиона избиратели радостта да се порадват на заслужената загуба на ГЕРБ, заяви Георги Кадиев и допълни: „Не искам да влизам в образа на човек, който винаги си подава оставката. Ще остана в НС и ще бъда трън в очите на съпартийците си, докато нещата започнат да се случват по правилния начин. Случаи като костинбродския станаха възможни, защото за тях явно е имало почва. Към момента има подкрепа за правителството. Оставката му би довела до поредица от избори, които аз не искам".
Настоящото управление възпроизведе управленските практики на ГЕРБ. Това стана ясно само две седмици след изборите, каза социологът доц. Цветозар Томов. Само оставка на правителството може да излекува раната, нанесена на 14 юни с избора на Делян Пеевски за председател на ДАНС, допълни той.