-
08 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6781
GBP / BGN 2.2363
CHF / BGN 2.0833- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Мелбърн и Окланд са най-дружелюбните градове в света
18 Август 2014 | 11:57
/КРОСС/ Читателите на списанието "Конде Наст Травълър" обявиха австралийския Мелбърн и Окланд - най-големият град в Нова Зеландия, за най-дружелюбните градове в света, съобщава СиЕнЕн.
Участвалите в проучването наричат Мелбърн най-яката столица, а жителите на Окланд са оценени заради хумора им и отношението към живота, в който винаги се стремят да постигнат нещо ново.
Виктория (Канада) и Чарлстън, Южна Каролина (САЩ)застават плътно зад най-обичаните градове, Следва Сидни, който заема петото място заедно с ирландската столица Дъблин. На шеста позиция е класиран Сием Реап (Камбоджа), следван от Кейптаун (Южна Африка), а след него са Савана, Джорджия (САЩ) и Севиля в Испания - и двата на девето място. Десетката завършва с унгарския Будапеща.