-
10 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6807
GBP / BGN 2.2391
CHF / BGN 2.0840- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Груевски: Проблемите ни с България се създават изкуствено
29 Декември 2013 | 09:52
/КРОСС/ Македония иска да е в добри отношения с България. Проблемите между двете страни по-скоро се създават изкуствено, а не са реални. Това заяви премиерът на Македония Никола Груевски в интервю за македонската държавна телевизия МРТ.
„Нека да намерят едно мое изречение с националистическа риторика срещу България. Македония иска да има добри отношения със София и поради тази причина водим директен диалог за преодоляване на всички открити въпроси", допълни министър-председателят.
Той добави, че във външнополитически план страната остава фокусирана към ЕС и САЩ, но ще развива отношенията си и ще защитава интересите си със страни, които са били пренебрегвани като Китай, Русия, Канада, Австралия и Сингапур.
Груевски съобщи, че в партията не се обсъжда вариантът за провеждане на предсрочни парламентарни избори, заедно с президентските. "Но, ако бъдат поставени под въпрос нашите проекти и програма и се създаде атмосфера за предсрочни избори, няма да изключим и подобен вариант", подчерта Никола Груевски.