• 06 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Любен Дилов-син: София има нужда от Софиянски

Любен Дилов-син: София има нужда от Софиянски

София /КРОСС/ Под надслов „Спешно извикайте Софиянски!" днес беше открита кампанията на ОДС
за кмет на София. Мотото не е толкова плод на щабната мисъл, то е призив, взет от гражданските мнения и позиции в интернет. „Градът ни е в колапс във всеки един аспект. Затова ние от ОДС сме категорични,
че София има нужда от Софиянски". Това каза говорителят на ОДС Любен Дилов-син по време на официалното откриване на кампанията за кмет на София на Стефан Софиянски днес. Дилов добави още, че е работил с него, бил е и сред опонентите и критикуващите го в предните мандати в общинския съвет, но сега е абсолютно уверен, че това е най-добрият избор за София. Според думите му днес се отделят 5 пъти повече пари за почистването на столицата, но тя изобщо не е станала по-чиста. Затова в тези
дни трябва да се казва истината за града, за да могат хората да направят своя най-
правилен избор. Нашата цел е да имаме между 12 и 14 общински съветници през следващия мандат, обяви Софиянски в началото на експозето си. Той допълни, че това е единствената листа, в която никой преди не е бил общински съветник, но присъстващите в нея като специалисти осигуряват баланс във всички необходими дейности.
Говорейки за приоритетите си като бъдещ кмет, Софиянски се спря на проблемите с "Топлофикация", болничните заведения, които трупат дългове, над 51-те милиона лева, с които общината е задлъжняла за отчуждаване и още много текущи задължения към фирми, изпълнили различни дейности.

Безработицата и то в столицата е проблем, оставен още от Борисов и наследен
от Фандъкова, и това силно тревожи Софиянски. Затова сред първите си задачи
той поставя отварянето на нови работни места и възстановяване преди зимата на
социалните кухни за слаби и бедни хора. Акцент в инвестиционната програма, която
ще помогне на автомобилния трафик Стефан Софиянски поставя върху изграждането
на две пътни артерии в големия град: връзката Централна гара - Сточна гара и пробива
на бул. „Пенчо Славейков". Допълнение към важните за града задачи е подмяна на
осветлението и подновяване на автомобилния парк на градския транспорт с превес на
този, който използва електричество.
Предизвикателство за работата на бъдещия кмет е да използва в пълна степен финансиране по линия на европейските програми. При това правителство страната ни е внесла в ЕС като член 3 милиарда лева, а е усвоила едва 1,3 милиарда, бе подчертано днес. Предизвикателство е да обърна тази тенденция, декларира Софиянски.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.