-
07 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6795
GBP / BGN 2.2411
CHF / BGN 2.0885- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Еднопосочни улици, за да се преодолеят задръстванията
27 Септември 2011 | 06:38
София /КРОСС/ Еднопосочно движение по кварталните улици ще бъде въведено в столицата. Така ще се преодолеят задръстванията по малките отсечки, където често има и паркирали автомобили. В момента транспортните експерти на „Московска" 33 чертаят новите схеми на движение в кварталите, като първи в списъка са „Слатина", „Гео Милев", „Стрелбище" и „Гоце Делчев".
„На някои места в тези четири квартала вече е въведено еднопосочно движение. Продължаваме нататък, като ще въвеждаме такава организация само на места, където е необходима. Нови схеми на движение ще има и в други квартали на града", обясни пред „Монитор" зам.-кметът по транспорта на Столичната община Любомир Христов. Той допълни, че се приемат и сигнали на граждани, които искат по-добра организация на движението в районите си.
Друга мярка за отпушване на тапите, за която вече „Монитор" писа, е забрана на левия завой. Такава се планира да бъде въведена в жк „Младост", където са едни от най-големите задръствания в пиковите часове.