• 06 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Разследват поне още три групи подкупни катаджии

Разследват поне още три групи подкупни катаджии

/КРОСС/ Разследват поне още три групи подкупни катаджии и магистрални полицаи в цялата страна.

Някои от тях използват патента на пазарджишките си колеги и чрез специални мелодии за GSM манипулират показанията на радара и изнудват шофьорите.

Всички шофьори познават класическия стар радар на КАТ - ТР4. И в момента той е основното оръжие на пътните полицаи, научи bTV.

Случаят с задържаните преди три месеца полицаи от Пазарджик показа, че този радар може да бъде манипулиран. Това става чрез мелодия.

Ползването на мелодиите е елементарно. Телефонът се слага пред радара, пуска се конкретната мелодия, например за 155 км в час и в същото време шофьорът може да кара с 120, но за уреда е нарушител.

Мелодиите са били предоставени от полицай, който пожела анонимност, за да не изгуби работата си. За да показва радарът каквото скорост пожелае катаджията обаче, трябва да бъде манипулиран - със специални пластини в него. Тази задача се поверява на специалист.

Задържаните вчера софийски катаджии не са разчитали на подобна техниката, а на традиционното поискване. Единият от тях - Велин Велинов, се оказа кандидат за кмет на Нови хан.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.