-
05 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6765
GBP / BGN 2.2365
CHF / BGN 2.0940- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Нови работни места предвижда споразумение за сътрудничество с водеща софтуерна компания
01 Ноември 2011 | 11:36
София /КРОСС/ Министерството на труда и социалната политика и IBM България подписаха споразумение за сътрудничество в присъствието на министъра на труда и социалната политика Тотю Младенов и Александър Раков, генерален директор на IBM България днес, 1 ноември 2011 г. Документът беше подписан и от Джозеф Лазарус, управител на „ Ай Би Ем Глобъл Деливъри Център България" и Камелия Лозанова, и.д. изпълнителен директор на Агенция по заетостта. Споразумението предвижда да се обменя информация за лицата, търсещи работа и откритите работни места, за програмите и мерките за насърчаване на заетостта, потребностите от обучение на наетите лица и др. Страните се споразумяха да организират съвместни трудови борси, информационни кампаниии и участие в експертни работни групи по въпроси за пазара на труда.
Подписването на споразумението за сътрудничество е доказателство за съвместните усилия на МТСП и бизнеса за осигуряването на по-добри условия за реализация на хората в България, повече работни места и по-висок жизнен стандарт, подчерта министър Младенов.
Генералният директор на IBM България Александър Раков обясни, че в центъра на IBM работят високвалифицирани специалисти, които предоставят финансови и бизнес услуги. Чрез аутсорсинг на сложни бизнес процеси, клиентите имат възможност да се фокусират върху своята основна дейност, спестяват разходи и оптимизират своите технологии за постигане на растеж, допълни той.
Развитието на IBM Глобъл Деливъри Център за услуги е ключова част от стратегията на компанията да открива и развива „Талантите на 21 век".