-
05 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6795
GBP / BGN 2.2411
CHF / BGN 2.0885- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Дянков иска увеличението на минималната заплата да е от 1 май
02 Ноември 2011 | 17:32
София /КРОСС/ Финансовият министър Симеон Дянков е предложил минималната работна заплата да бъде увеличена от 1 май, вместо от 1 април. Това е станало на днешното заседание на съвета за тристранно сътрудничество, а новината съобщи зам.-председателят на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов, предаде репортер на Информационна агенция КРОСС.
Манолов се пошегува, че Дянков предложил тази дата, заради Деня на труда, но от синдикатите му напомнили, че и 1 март е хубав празник.
От КТ "Подкрепа" настояват за изработването на обективен критерии по който да бъде определяна глобата за работниците, които са хванати да работят без договор. "Това, което ние ще предложим на Дянков в понеделник е за критерий да бъде приет минималният осигурителен доход за длъжността на която е заварено лицето. Удръжката като процент трябва да бъде такава, че да покрие пропуснатите му осигурителни права", обясни Манолов.
Както вече съобщихме, на днешното заседание социалните партньори не са постигнали решение по въпроса за представителността. Тази тема ще бъде обсъждана и на заседанието в понеделник.
На въпрос дали според обсъжданите критерии КТ "Подкрепа" ще покрие критериите за представителност Димитър Манолов отговори: "Естествено, че "Подкрепа" е представителна, що за въпрос".
/ВС/