• 05 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Путин: Арогантните западни страни са замесени в "Арабската пролет"

Путин: Арогантните западни страни са замесени в "Арабската пролет"

Москва, Русия /КРОСС/ Руският премиер Владимир Путин разкритикува поведението на арогантните, според него, световни сили, които подкрепиха бунтовете в страните от Северна Африка, предаде "Телма".

Словесните си нападения Путин отправи по време на обръщението в Санкт Петербург преди китайски и ирански представители.  

"Тези арогантни световни сили едно време са подкрепяли предишните режими в Северна Африка. Но най-страшното е, че същите тези страни подкрепят и революциите, които събориха същите тези режими, заяви руският премиер по време на срещата на страните от Шанхайската организация за сътрудничество (ШОС).

"Светът е странно зададен, но и интересен", изтъкна Путин.

През март руския премиер остро разкритикува операцията на западните сили в Либия, която допринесе за падането на режима на Муамар Кадафи. Тогава той сравни резолюцията на Съвета за сигурност на ООН с даване на зелена светлина за операция с призив за кръстоносен поход. На срещата в Санкт-Петербург Путин подчерта, че задача на страните от ШОС е да си сътрудничат с Афганистан за създаване на сили за сигурност.

/НИ/

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.