• 06 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Валентин Никифоров: Никой не е по-голям от законите в България

Валентин Никифоров: Никой не е по-голям от законите в България

София /КРОСС/ Стачката в БДЖ е законна. Юристите на КНСБ и КТ „Подкрепа" ще защитят железничарите, срещу които ръководството на компанията подаде искови молби. Това е един маньовър на господата Владимиров и Недев, които се опитват да сплашат железничарите.
Само сядане на масата на преговорите и подписване на стачно споразумение, което да удовлетворява и двете страни, може да спре стачката в железниците, категорично заяви Валентин Никифоров, вицепрезидент на КНСБ и председател на Националния стачен комитет на синдиката, пред Информационна агенция КРОСС

По думите му, до настоящия момент стачните комитети не са поканени на преговори от ръководството на БДЖ, въпреки че вчера транспортният министър Ивайло Московски разпореди това да стане. „Явно думата на министър Московски не значи нищо за мениджърите в БДЖ", каза по този повод синдикалистът.
По повод изявлението на премиера Бойко Борисов тази сутрин, че доброто управление изисква, ако е необходимо, да се съкратят 2, 3 или 5 хил. души, Никифоров коментира: „За да се правят съкращения , има процедура, разписана в Кодекса по труда. И никой не е по-голям от законите в България".
Той припомни, че съвместно със Световната банка е приета програма за безболезнено съкращаване на персонала, която предвиждаше тази година от БДЖ да си тръгнат 880 души. „Кой и защо загърби тази програма? Защо няма социален пакет, а вместо това хората получават честитки преди Нова Година", попита Валентин Никифоров.
По повод готвения национален протест на 30 ноември синдикалистът каза, че очаква на пл. „Народно събрание" да се съберат десетки хиляди, недоволни от пенсионната реформа. „Не мога да кажа колко точно ще дойдат, но нашата организация е достатъчно сериозна", посочи Никифоров.
Според него промените в пенсионната система, на практика денонсират подписите под националното споразумение, което беше подписано миналата година. „Това е недопустимо, след като имаше шест месеца преговори и на тази база бяха постигнати конкретни споразумения. Правителството се скри зад група народни представители, така че това си е тяхна отговорност. Ние ще бъдем пред парламента", заяви Валентин Никифоров.

/ВС/ 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.