• 06 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Митрополит Кирил не е подал оставка

Митрополит Кирил не е подал оставка

Варна /КРОСС/ Варненският и Великопреславски митрополит Кирил не е подавал оставка. Това заяви днес отец Дончо от митрополията, който представи изявление на Варненския и Великопреславски епархийски съвет.

"Дошло е време в нашата градина да се хвърлят камъни и ние няма друго що да сторим освен да ги събираме и да чистим градината си. Защото някои не се съобразяват с времето си на говорене и с времето си на мълчание", е посочено в изявлението.

Според Епархийския съвет думите на митрополит Кирил са изтълкувани превратно - по време на дебат в Светия Синод, когато той не е бил съгласен с решението на някои от въпросите, е изрекъл желание за оставка, но такава не е подавана. От Съвета подчертават още, че той пожизнено е Архиерей, а оставката на такъв не се подава лесно.

Интересът към автомобила на митрополит Кирил в изявлението е определен като "прекалено голям". Новата придобивка е на стойност 36 хиляди долара и не закупена от Митрополията, а предоставена за ползване, подчертават от Съвета. Позицията е, че колата не може да се нарече лукс. От Съвета задават още въпроса "Поради какво не подхожда на един Архиерей на БПЦ да ползва един добър автомобил?".

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.