-
08 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6795
GBP / BGN 2.2411
CHF / BGN 2.0885- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Американското разузнаване представя своята информация за падането на Боинга
22 Юли 2014 | 20:15
/КРОСС/ На 22 юли американското разузнаване трябва да представят своята информация за катастрофата на Boeing 777 на малайзийските авиолинии в Украйна. Това съобщи пред репортери говорителят на Белия дом Джош Ърнест.
"Предполагам, че по-късно днес ще чуете представители на разузнаването, които ще имат допълнителна информация и доказателства, че ние знаем за тази ситуация", каза Ърнест.
По думите му "тези експерти могат да представят анализ на тази информация и да бъдат по-убедителни в това отношение."
Вчера руското Министерство на отбраната представи данни от наблюдението, от които става ясно, че самолетът се е отклонил от планирания маршрут, а недалеч от мястото на катастрофата е имало повишена активност на украинските радиолокационни станции. Също така малко преди катастрофата към лайнера е приближил самолет от военновъздушните сили на Украйна.