• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6807
  •  GBP / BGN 2.2391
  •  CHF / BGN 2.0840
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Калфин: Трябва да поставим въпроса за „Южен поток“ на принципна основа

Калфин: Трябва да поставим въпроса за „Южен поток“ на принципна основа

/КРОСС/ „Южен поток" е добър проект. Той ще доставя руски газ за Европа по по-сигурен маршрут и засяга пряко шест държави на стария континент. За това ние трябва да поставим въпроса за неговото изграждане спокойно и на принципна основа." Това заяви евродепутатът и водач на листата на АБВ за предстоящия вот Ивайло Калфин в ефира на БНТ.

Становището му е в отговор на вчерашното решение на парламента за промени на първо четене в Закона за енергетиката, с който на практика се посочва, че морската част на бъдещия газопровод, която преминава през българската акватория не стъпва на територията на ЕС.

"Това решение оставя впечатлението, че се опитваме да хитруваме на дребно, което не е от полза за страната ни", посочи Калфин.

По отношение на поредната заплаха от Брюксел, че България може да изгуби средствата от еврофондовете, Калфин успокои, че за момента такава реална опасност не съществува. Според него становището на Комисията по бюджета на ЕП има по-скоро констативен характер.

"Заключението за България в този документ се базира на оценка на доклада за правосъдие и вътрешни работи от началото на тази година, който няма никакво отношение към финансирането в ЕС", посочи той.

Ивайло Калфин коментира и напрежението между държавата и електропреносните дружества, което провокира поредна критична реакция от Брюксел. Според него проблемите, които България има с електроразпределителните дружества са заложени още в договорите, които те са сключили с държавата при управлението на Симеон Сакскобургготски. В тях им се обещава една много висока доходност годишно и те си изпълняват договора.

„Ако искаш да смениш правилата, сменяш закона, а не се опитваш да ги накараш да разберат, че ти си държавата и си по-силен и закона няма никакво значение", посочи Калфин.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.