• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6807
  •  GBP / BGN 2.2391
  •  CHF / BGN 2.0840
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Методи Андреев: Референдумът - умен ход на един добър софтуерист

 Методи Андреев: Референдумът - умен ход на един добър софтуерист

/КРОСС/ Против предложенията на президента - и за референдума, и за мажоритарните избори и електронното гласуване - са партиите на статуквото, заяви в интервю за ТВ7 Методи Андреев. „Умен ход на един добър софтуерист" - така Андреев оцени идеята на президента Росен Плевнелиев за референдум за изборите.

 „Електронното гласуване е само плюс за страната", добави той.

Електронното гласуване се манипулира много трудно, даже невъзможно, освен това е по-евтино. За съжаление, идеята няма да се осъществи, прогнозира икономистът Владимир Каролев. Няма как референдум да бъде подготвен за толкова кратко време, добави той и подчерта: „Аз съм за мажоритарни - но за пълни, а не за частични".

Темата за увеличените заплати на депутатите е измислена, смята Каролев: „Заплатите се качват автоматично със средната работна заплата, т.е. когато заплатите на всички работещи в страната се вдигат, се вдигат и на депутатите".

Тази седмица се счупи икономическият глупометър, каза още Каролев.

„Уседналостта като условие за  покупка на земеделска земя е демонстрация за икономическа  глупост и незнание. Всяко ограничаване пазара е вредно, това е лобизъм в интерес на големите собственици на земи", посочи той.

Пълен абсурд е и идеята за национализация на ЕРП  дружества, заяви Каролев: „В ЕРП сигурно има какво да се оптимизира, но навсякъде по света частните ЕРП са по-добре от държавните".

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Гюро Михайлов

Бойко Борисов отново е сцената на политическия театър. Западащата ГЕРБ стана отново №1, след като Първанов събуди АБВ. Ако Първанов е сценаристът, горко на България! Защото той ще помага на Борисов да стане следващия президент, а той пък ще му бъде задължен до гроб. ГЕРБ, АБВ и Бареков са в негласна коалиция за поемане на властта. Щом и Петър Стоянов тия дни застана зад пловдивския нов политик... Борисов само се дърля с Бареков, както преди време с Яне Янев, а после „в името на националните интереси” ще се съюзят. А каква е печалбата на Първанов ли? Той отдавна напира да стане министър-председател и не се е отказал от целта си. Бойко, ДПС и Бареков имат и финансов, и медиен ресурс, да му помогнат за това. Само БСП може да ги спре!

07.02.2014 14:22:10

Гюро Михайлов

Предателите и неистинните кора, които се обединиха в името на собственият си берекет, но неподозирайки, че матряла вече не е матрял: Георги Първанов вече 17 години върши именно това. 4 февруари 1997 г., на която Столетницата тъкмо под ръководството на прясно избрания за лидер Първанов сдава властта чрез връщане на мандата си. Първанов, току-що оглавил партията, той не е искал да „се оцапа" за пред червения електорат, огромната част от който и до днес смята, че не е трябвало мандатът да бъде връщан, а БСП да направи нов кабинет… Бойко: Факт е, че ГЕРБ управлява по-добре от Тройната коалиция!?!? Дет се вика- фак ти! Фак вие и сие, като вас!!!

07.02.2014 12:30:53

Анонимен

W W W . O R I G I N A L N I . BE ---OPИГИHAЛНИ ФУТБОЛНИ ЕКИППИ СП БРАЗИЛИЯ 2014

07.02.2014 08:51:28

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.