• 31 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6636
  •  GBP / BGN 2.2450
  •  CHF / BGN 2.1046
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Юнкер: Ако позволим Каталуния да се отдели, други ще направят същото

Юнкер: Ако позволим Каталуния да се отдели, други ще направят същото

/КРОСС/ Председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер обяви, че не иска Каталуния да се превръща в независима държава, тъй като ще насърчи други региони да направят същото, информира Ройтерс.

Според него независима Каталуния също ще усложни управлението на Европейския съюз.

"Ако позволим Каталуния да се отдели, други ще направят същото нещо. Не искам това", каза Юнкер в реч пред Люксембургския университет.

Той поясни, че е "много обезпокоен" от сепаратистките тенденции в Европа и че насърчил испанския премиер Мариано Рахой да направи така, че ситуацията да е под контрол.

Имайки предвид призива на Каталуния за посредничество на ЕС, Юнкер отбеляза, че Европейската комисия не може да посредничи, ако само едната страна настоява за това.

ЕС многократно повтори, че има доверие на Рахой, че ще разреши вътрешния въпрос.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Иван Андреев

Но цивилизацията ни трябва да върви към взаимно опрощаване, помиряване и обединяване с цел хармоничен живот. Сорос и тези който го ръководят не виждат на далеч.

13.10.2017 17:09:06

Анонимен

Следва "Желязната пета" от Джек Лондон на живо....

13.10.2017 14:36:23

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.