-
10 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6811
GBP / BGN 2.2375
CHF / BGN 2.0905- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Кубрат Пулев: Ако срещата с Кличко е септември или октомври, дотогава няма да се бия
10 Май 2014 | 11:14
/КРОСС/Българският боксьор Кубрат Пулев очаква своя шанс да се изправи срещу световния шампион в тежка категория Владимир Кличко. Международната федерация по бокс (IBF) задължи украинеца да излезе на ринга и да защити титлата си срещу Кобрата - решение, с което протакането на дългоочаквания мач изглежда ще бъде прекратено. Очаква се битката за най-престижната боксова титла да се състои през септември тази година.
Самият Кубрат е уверен, че при добра подготовка може да победи Кличко. Ако мачът срещу Владимир бъде насрочен за септември, Пулев няма да играе други мачове до тогава. Ако обаче двубоят бъде договорен за декември, Кобрата може и да излезе още веднъж на ринга преди битката за шампионския пояс.
Пред "24 часа" той коментира: "Може да се каже, официалните писма до Международната боксова федерация бяха пуснати преди повече от 10 дни и очаквахме да дойде това решение да задължат Владимир Кличко да се бие с мен. Сега ще видим какво ще решат от неговия щаб".
Пулев допусна, че е възможно той да избегне поради някаква причина двубоя и така да оваканти титлата на IBF, но уточни: "Но при тези обстоятелства вече съм почти сигурен, че ще има такъв мач. Неговата голяма цел е да обедини и четирите титли, така че едва ли ще се откаже без бой от едната, която вече притежава"
Мачът с Кличко за Кобрата е възможност, която е чакал дълго време. "Този мач дава смисъл на всичко, което съм правил до момента. На всичките усилия, тренировки и лишения. Това е шансът да покажа кой съм и какво мога", казва боксьорът. Той признава, че естествено може и да загуби от съперника си, но допълва: "В живота нищо не е сигурно и гарантирано 100%. Аз просто съм уверен във възможностите си и съм сигурен, че при една добра подготовка шансовете ми за победа ще бъдат големи."
В понеделник Кубрат Пулев заминавам за Германия, където ще поднови тренировките си. "Трябва да изчакаме какво ще бъде решено след преговорите, така или иначе всичко ще стане ясно в рамките на 2 седмици", посочва той.
Ако насрочат срещата му с Кличко за септември или октомври, дотогава Кобрата няма да се бие. Ако обаче определят дата за декември, може и да направи един мач.