•  GBP / BGN 2.2729
  •  CHF / BGN 2.0113
  • Времето:  София 20°C

Колумбия загуби от Япония с 1:2

/КРОСС/ Отборът на Япония поднесе една от изненадите на Мондиал 2018, побеждавайки състава на Колумбия на старта на кампанията си на руска земя.

На "Мордовия Арена", в сблъсък от Група "H", "самураите" се наложиха с 2:1. Точни в полза на победителите бяха Кагава и Осако. Почетното попадение за колумбийците реализира Кинтеро, разписал се от свободен удар.

Колумбийците бяха мотивирани да повторят доброто си представяне от преди четири години, когато достигнаха до четвъртфинал, който обаче бе драматично загубен от Бразилия.

Дебют на световни футболни финали за тима записа Радамел Фалкао, който на Мондиал 2014 не взе участие заради контузия. Нападателят обаче не впечатли с изявите си.

През първото полувреме драма на стадиона в Саранск не липсваше, като стартът бе повече от неприятен за колумбийския състав.

Още в 3-ата минута Санчес игра с ръка в наказателното поле, за което бе изгонен с директен червен картон от рефера Дамир Скомина.

Зад топката на бялата точка застана Шинджи Кагава, който даде ранно предимство на тима си.

Последва незабавна реакция от страна на звездите на Колумбия, които се втурнаха в атака. С два пропуска обаче се отличи Радамел Фалкао, за когото срещата е дебютна на световни футболни финали.

Нападателят сякаш не беше на себе си, като дори не успяваше да овладее подобаващо кълбото.

Последваха силни минути и за японците, като Инуи се озова очи в очи с Оспина, но не успя да го преодолее.

В средата на полувремето Хосе Пекрман извърши на пръв поглед странна смяна, изваждайки от игра Хуан Куадрадо.

Резултатът беше изравнен в 39-ата минута, когато Кинтеро бе точен за 1:1, разписвайки се от свободен удар. Изпълнението беше доста любопитно, като състезателят на Колумбия стреля под стената, изградена пред японската врата.

Така до почивката нито един от двата състава не разполагаше с превес пред опонента си.

През вторите 45 минути Колумбия се втурна в атака, но отбраната на съперника на първо време стоеше стабилно и не допускаше изненади.

Въпреки това по-опасните ситуации отново бяха в полза на Япония.

Инуи и Сакаи пропиляха уникални положения в полза на азиатския състав, като не успяха да се разпишат, останали лице в лице с Давид Оспина.

17 минути преди последния сигнал Осако ознаменува доброто си представяне днес с гол за оказалото се и крайно 1:2.

До последния сигнал с пропуск се отличи и влезлият като резерва Хамес Родригес.

Така Япония започва участието си на Мондиала в Русия с важна победа, която може да се окаже от определящо значение за борбата в тази група.