-
10 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6807
GBP / BGN 2.2391
CHF / BGN 2.0840- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
В Крим започна издаването на руски паспорти
19 Март 2014 | 17:57
/КРОСС/ Шефът на Федералната миграционна служба Константин Ромодановски съобщи, че в Крим е започнало издаването на руски паспорти, съобщи "Интерфакс".
"Тази работа започна. Част от паспортите издадохме днес", каза Ромодановски.
"Вчера бе подписан международен договор. Временното му прилагане започва от вчера. И, разбира се, всички, които са се обърнали към Федералната миграционна служба, ще получите паспорт, тъй като от вчерашния ден те вече са граждани на Руската федерация. Има някои изключения, но да говорим за тях е все още е рано", каза ръководителят на службата.
"Мисля, че интензивността на издаването ще расте с всеки изминал ден, според заявленията на гражданите" , каза още той.
Припомняме, че на 16 март по време на референдума в Крим, около 97 % от населението се обяви за присъединяването на полуострова към Руската федерация. На 17 руският президент Владимир Путин подписа указ за признаването на Република Крим като суверенна и независима държава. На 18 март Путин се обърна към Федералното събрание и подписа договор за присъединяването на Севастопол и Крим към Русия.