• 08 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Недостигът на човешки ресурси е най-сериозният проблем пред бизнеса

Недостигът на човешки ресурси е най-сериозният проблем пред бизнеса

/КРОСС/Недостигът на човешки ресурси е най-сериозният проблем пред бизнеса. Това стана ясно от думите на председателя на Асоциацията на индустриалния капитал в България Васил Велев. Той обясни, че липсата на кадри е надминала трудности пред бизнеса като корупция и административни пречки. Според него реформите в образованието са половинчати и бавни. Той посочи, че политическа криза би се отразила на бизнеса у нас.

Васил Велев обясни, че политическа криза би се отразила непряко на бизнеса, защото има опасност несигурността в клиентите да доведе до по-нисък износ.

"Непряко също се отразява безспорно неработещите институции, бавното издаване на разрешителни, лицензи, оперативните програми, забавянето и т.н.".

Според зам.-председателят на организацията Кънчо Стойчев криза няма:

"Какво искат да ни кажат с тази дума криза? Искат да ни кажат, че беше толкова хубаво, а ще стане толкова лошо. Кой ни го казва, че това беше толкова хубаво? Просто се замислете по този въпрос. Аз мога да ви отговоря от името на българските предприемачи. Ние 27 години работим в криза. Нас криза няма да ни събори. Ние сме най-големите експерти по кризите. Не вярвайте на тези думи".

По думите на Велев проблем номер 1 пред бизнеса е недостигът на човешки ресурси:

"Той надмина корупцията, надмина административните прегради. Не защото се решиха тези проблеми, а защото този излезе с по-голяма острота. И в това отношение реформите, които се предприемат, не ни удовлетворяват. Те са половинчати, бавни".

Работодателската организация отчита половинчати реформи в няколко сектори за последните две години сред които здравеопазването, съдебната система и сектор сигурност.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.