• 13 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6672
  •  GBP / BGN 2.2309
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Адвокати плашат със стачка

Адвокати плашат със стачка

/КРОСС/ Адвокатите от Кюстендил и Благоевград са в стачна готовност. Това стана ясно от думите на председателя на Адвокатската колегия в Кюстендил Васил Иванов на пресконференция днес.
Магистратите заявяват, че ще преминат към стачни действия в случай, че Народното събрание не одобри предложените промени в Закона за адвокатурата.
В Кюстендил е проведено извънредно общо събрание на адвокатите, които са решили да подкрепят подготвяните промени. Същото решение са взели 17 от 28-те им колегии в страната.
Промените трябва да бъдат приети до края на месец януари, а стачка ще има, ако предложените промени в закона бъдат подменени между двете четения в пленарна зала.
При старт на евентуална стачка адвокатите ще влизат в съдебните зали само по наказателните дела и ще отлагат гражданските, съобщи БНР.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.