•  GBP / BGN 2.2826
  •  CHF / BGN 1.9846
  • Времето:  София 14°C

8 години от влизането на Левски в Шампионската лига

/КРОСС/ Точно преди 8 години, на 23 август 2006 година, Левски се превърна в първия български отбор, намерил място в груповата фаза на Шампионската лига.

Щастливото място за „сините" се оказа стадион „Марк Антонио Бентегоди" във Верона. Именно там Левски излиза в срещата реванш от последния квалификационен кръг срещу италианския Киево.

В първия двубой в София момчетата на Станимир Стоилов бяха победили с 2:0, а във Верона двубоят започна великолепно за тях с гол на Димитър Телкийски в 34-ата минута. В самото началото на второто полувреме Седрик Бардон реализира втори гол, който подпечата мястото на левскарите сред най-големите отбори в Европа. До края на мача Амаури реализира два гола за Киево за крайното 2:2, а последният съдийски сигнал на португалеца Лусилио Баптиста узакони най-големия успех в съвременната история на клубния ни футбол след четвъртфинала за Купата на УЕФА, който „сините" постигнаха година по-рано, припомня Гонг.

В групите Левски попада с отборите на Барселона, Челси, Вердер (Бремен) и отпада от турнира след като завършва на последно мястото в групата без спечелена точка и отбелязан само един гол а инкасирани седемнадесет.

Ето съставът на Левски в този исторически мач: Георги Петков, Игор Томашич, Даниел Боримиров, Димитър Телкийски (76' Станислав Ангелов), Седрик Бардон, Живко Миланов, Ричард Еромоигбе, Валери Домовчийски (72' Емил Ангелов), Лусио Вагнер, Елин Топузаков, Христо Йовов (90' Милан Коприваров).