•  GBP / BGN 2.2865
  •  CHF / BGN 2.0041
  • Времето:  София 20°C

Юнайтед спря победната серия на Ливърпул

/КРОСС/ Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 1:1 в дербито от 9-я кръг на Висшата лига. Така червените дяволи сложиха край на серията на гостите от 17 поредни победи. Така рекордът остава притежание на Манчестър Сити – 18 поредни успеха. Те бяха постигнати между август и декември 2017-а.

Маркъс Рашфорд откри резултата в 36-та минута, възползвайки се от хубаво подаване на Даниел Джеймс. Гостите обаче съумяха да изравнят пет минути преди края. Тогава резервата Адам Лалана отбеляза след пас на Анди Робъртсън. Така той се разписа за първи път от 2017-а насам. Преди това попадение на Мане бе отменено от ВАР системата за игра с ръка.

Ливърпул може да бъде по-доволният от спечелената точка. Макар че мърсисайдци владееха топката през по-голямата част от мача и имаха осезаемо териториално предимство през второто полувреме, чистите ситуации пред Де Хеа не бяха много. Все пак червените не загубиха за първи път през сезона. Те дори можеха и да спечелят – удар на Алекс Окслейд-Чембърлейн в продължението мина много близо до страничния стълб. Юрген Клоп обаче продължава да търси първата си победа на „Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед записа четвърти пореден мач във Висшата лига без победа. За последно футболистите на Оле Гунар Солскяр надвиха Лестър с 2:1 на 14 септември.

В класирането Ливърпул е лидер с 25 точки – с шест повече от шампиона Манчестър Сити. Червените дяволи пък са на незавидната 13-та позиция със само 10 точки.