• 18 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1628
  •  GBP / BGN 0.8705
  •  CHF / BGN 0.9144
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Кънев: Най-големият компромис беше отказът от 2-годишен мандат

Кънев: Най-големият компромис беше отказът от 2-годишен мандат

/КРОСС/„Всеки би очаквал да кажа, че най-големият компромис бе да гласувам Бойко Борисов да е премиер. Защото аз съм давал пряко обещание на избирателите си във Варна, искам да подчертая - само във Варна, че няма да гласувам за правителство на Борисов. А пък съм провел национална кампания на убеждението, че е по-добре да има нов човек на тази позиция. Мнозина мислят, че това е най-големият компромис и най-много ще ме съдят за това. А всъщност не е така, защото личността на премиера наистина трябва да зависи от избора на първата политическа сила".

Това коментира в интервю за „24 часа" лидерът на ДСБ Радан Кънев.

„Всъщност най-големият компромис е отказът от 2-годишния мандат. Аз бях и оставам дълбоко убеден, че едно предварително съгласие за по-кратък мандат щеше да успокои обществото, че ние не ламтим за всичко, което властта дава. Защото проблемът в България е, че властта се използва за злоупотреби. Като я искаш до безкрай, искаш до безкрай да злоупотребяваш. А и защото виждам, че в мандата има поредица от реформи, които няма да можем да осъществим - например да съберем конституционно мнозинство за част от правосъдната реформа и да проведем в пълнота административната реформа и тази за обществените поръчки. Истината е, че те изискват по-силен Реформаторски блок. Със сегашните си сили ние ще наложим 30-40% от възгледа си", добавя Кънев.

„Обратно, съдебната реформа извън конституционната част ще постигнем 100%. Имах разговор с правосъдния министър Христо Иванов - да се съгласи да остане, да приеме и нашата, и подкрепата на ГЕРБ. Както публично, така и лично пред него поех максималните гаранции. Всяка минута, в която съм в парламента, а и извън него, но по работа, ще ми е посветена на това целият законодателен пакет на министерството да има мнозинство. Ако трябва, ще ги събирам човек по човек, ще говоря с хора от други политически сили, ако някой от нашите се цепи, защото там натискът ще е много голям. Възможно е някой от сегашното мнозинство да поддаде и да откаже подкрепа. Ще се търси друг човек, който е убеден в правотата ни. Но всичко това, което е предвидено в стратегията на министерството, трябва да мине през пленарна зала в този мандат. И това ще си струва всички компромиси, ако го постигнем", казва още Кънев.

Според него сегашният кабинет няма да е за няколко месеца, но и не се нае да прогнозира дали ще изкара 4-годишен мандат:

„Не зная дали ще изкара 4-те години в това мнозинство... Нека да изкарваме всеки следващ ден със смислена работа, а пък да не мислим колко ще е. Но другият вариант беше очевидно временен, защото аз не съм дори и лидер на РБ".

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Рамадане,хубаво е да си избистриш мислите в главата и дотогава да се скриеш от лицето на света !

11.11.2014 09:43:33

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.