-
08 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6781
GBP / BGN 2.2363
CHF / BGN 2.0833- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Манол Генов на осмомартенска среща в клуба на пенсионера в Асеновград
07 Март 2017 | 15:47
/КРОСС/Българските пенсионери сте най-онеправданата социална група в нашето общество и всички ние сме ви длъжници. С тези думи се обърна днес кандидатът за народен представител към десетките пенсионери, които се бяха събрали предпразнично да отбележи 8 март. Ръководството на местната пенсионерска организация му връчиха списък с проблемите на възрастните хора в България. Основен приоритет за тях е приемане на Закон за възрастните хора, който да гарантра създаването на препоставки за достоен живот и активност на пенсионерите.
В отговор на техните въпроси Манол Генов разясни намеренията на БСП за преизчисляване на пенсиите и намаляване на разликите между старите и новоотпуснатите пенсии.
Българската социалистическа партия се стреми към изграждане на социална държава, която може да създаде условия за намаляване на бедността и неравенството, за подкрепа на най-засегнатите социални слоеве, каза м заключение Манол Генов.