• 28 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6595
  •  GBP / BGN 2.2406
  •  CHF / BGN 2.1060
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Местан разколеба мита за "ДПС-арски шут" по кабинета "Орешарски"

Местан разколеба мита за "ДПС-арски шут" по кабинета "Орешарски"

/КРОСС/ Г-н Борисов предполагам знае, че кабинетите в България не падат с вотове на недоверие.

Така лидерът на ДПС Лютви Местан коментира резултатите от вота на недоверие, внесен от ГЕРБ срещу правителството.

Вчера Бойко Борисов призна, че се надява ДПС да осъзнаят, че не трябва да подкрепят БСП. Но уви. Днес ДПС подкрепиха правителството заедно с Коалция за България. 

Пред журналисти в парламента Местан обясни, че няма нищо изненадващото в позицията на ДПС.

Тя произтича от волята на нашите избиратели. Тяхната подкрепа за ДПС беше достатъчно отчетлива, ДПС получи най-силната подкрепа на тези евроизбори. Понеже малко или много се създаде очакване, че това е отношение и към властта, в този смисъл ДПС получи силна подкрепа за статута си на партия, която подкрепя управлението на страната. Няма нищо по-естествено от това с вота си парламентарната група на ДПС да отхвърли внесения вот на недоверие", коментира Местан.

"Ние с нито едно свое действие сега и оттук нататък няма да дадем основание за реанимиране на други митове като ДПС-арски шут и т.н., ще изграждаме образа на солиден политически субект, в който може да се има доверие - и когато нещата вървят добре, и в ситуация на криза", каза още лидерът на ДПС. 

„Промени в кабинета, при положение, че министър-председателят е казал това, явно ще има. За сетен път ще повторя, че това е проблем, който стои изключително в неговите правомощия. Минимум заради г-жа Искра Михайлова ще има промяна в кабинета и аз заявявам - ДПС участва в кабинета с трима свои министри. Ние, ако това въобще е новина, ще предложим друг министър вместо г-жа Михайлова. Да, ще направим предложение за министър на екологията на министър-председателя", каза още Лютви Местан.

На въпрос дали Делян Пеевски ще е следващият екоминистър, Местан отрече и помоли журналистите да не го занимават с предположенията на некомпетентни анализатори.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.