-
10 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6807
GBP / BGN 2.2391
CHF / BGN 2.0840- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
2 в 1 - летяща кола и електрически автомобил
09 Юни 2014 | 19:48
КРОСС/ Създателите на летящия автомобил GF7 показаха машината им се превръща в електрически автомобил.
Дизайнерът Грег Браун и инженерът Дейв Фосет с лекота са създали дизайна на колата с реактивен двигател, която във въздуха може да развие до 885 км. в час. На земята автомобилът използва електрическа тяга и функционира като напълно нормална кола с четири колела. Той може да достигне максимална скорост от 60 км в час. Батерията му е 50 кВт часа.

При излитане гумите се прибират, а вместо тях се появяват крила с размах 7 метра. Реактивният двигател се презарежда по време на полета. GF7 може да лети на височина 11 580 метра.
Браун и Фосет се надяват да завършат изобретението си в близките четири години. За съжаление то няма да бъде никак евтино. Очаква се цената му да бъде около 3.5 милиона долара.