-
07 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6795
GBP / BGN 2.2411
CHF / BGN 2.0885- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Нелегалните имигранти в Гърция вече ще бъдат репартрирани
19 Декември 2015 | 12:17
/КРОСС/ Гърция променя политиката към нелегалните мигранти, които нямат право на бежански статут - те ще бъдат репатрирани. От днес мигрантите от Мароко, Алжир и Тунис, които не могат да получат статут на бежанци, ще бъдат репатрирани. За това съобщават медиите, като се позовават на източници от полицията. Разделят в Атина мигрантите на бежанци и нелегално влезли в Гърция.
След отказа на голяма част от страните в Европа да приемат и икономическите мигранти, които вече се намират в Гърция, властите ще регистрират всички, като след това в рамките на 30 дни, съгласно европейското законодателство, ще ги връщат обратно в родината им.
От страна на опозицията коментираха, че след една година „бездействие", правителството на Алексис Ципрас, вече е решило да приложи европейските закони.
Започва и акцията „Посейдон" с участието на нови сили на европейската агенция по охрана на границите „Фронтекс". Съвместно с гръцката брегова охрана се включват европейски експерти по приемане и регистрация на пристигащите мигранти. Част от екипа на „Фронтекс" ще охранява и сухопътната граница с Македония и Турция.