• 18 Май 2026 |
  •  USD / BGN 1.1628
  •  GBP / BGN 0.8705
  •  CHF / BGN 0.9144
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Павлова: 81 млн. лв. недостиг в АПИ

Павлова: 81 млн. лв. недостиг в АПИ

/КРОСС/Отпуснатите днес 16,4 милиона лева по бюджета на Регионалното министерство за зимното поддържане на пътищата и изплащане на обезщетения по отчуждителни процедури са само част от недoстига от общо 81 милиона лева в бюджета на Агенция „Пътна инфраструктура". Това обясни ресорният министър Лиляна Павлова след заседанието на правителството, на което беше одобрена актуализация на бюджета за тази година.

Тя упрекна предишното редовно правителство в неправилно планиране на разходите с парите, събрани от продажбата на винетки.

„Всички средства от винетки трябва да влизат по Закона за пътищата именно в бюджета на Пътната агенция за текущ ремонт, поддържане на пътищата. От 222 милиона лева, събрани от винетки, едва 192 милиона са предвидени в бюджета на Пътната агенция за текущ ремонт и поддържане на пътища, а впоследствие тази сума е намалена веднъж с 32 милиона за публичната инвестиционна програма на правителството „Орешарски" и още с 8 милиона лева за НЗОК. Това означава, че реално бюджетът за пътища е бил около 150 милиона лева за тази година, при необходимост да е минимум 222 милиона лева, защото толкова са и приходите от винетки. Категоричната ни политика ще бъде да спазваме законите, да планираме реалистичен бюджет и всичките приходи от винетките толкова, колкото са събрани - да отиват за поддържане на пътищата. Въпреки че са недостатъчни, но поне те като минимум трябва да отиват в поддържане на пътища", посочи още Павлова.

 

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
Екипът на cross.bg ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията на Агенция КРОСС не носи отговорност за мненията, качени в cross.bg от потребителите.

Анонимен

Талпата - министър на МРРБ. Егати държавата!

11.11.2014 18:40:38

Анонимен

Боко може да покрие тия недостигащи 81 млн. лв. само с част от месечните лихви върху 2-та млрд. евро, които открадна за себе си покрай магистралите, Дунав-мост-2 и другите некачествени градежи на десетократно по-високи цени! Да не се стиска по шопски, защото Сретен Йосич вече не е в затвора!

11.11.2014 16:36:28

Георги Кадиев

Започна се.Тефтерчето на Златанов откраднато. Цветанов пак министър, но в сянка. Пеевски пак в играта, и той в сянка. Пак сливат НАП и митници "възможно най-бързо и без гаранция за резултатите", като едновременно им оставят началниците. Пак вдигат дълга, сега с 5-6 млрд лева Нещо ново- влизаме в свръхдефицит. Лукарски министър на нещо, понеже тъща му работела там. Атанас Атанасов пак ще слива разузнавания, за да убие военното разузнаване. ГДБОП пак в МВР и пак на подчинение на Цветанов. Бойко пак премиер. Министрите пак същите като 2009. Зам.министрите и те. И пак, и пак, и пак. Историята винаги се повтаря като фарс. Дали пак ще е така?

11.11.2014 15:30:48

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2026 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.