•  GBP / BGN 2.2911
  •  CHF / BGN 1.9921
  • Времето:  София 28°C

"Ливърпул" е на финал в Шампионската лига, отново спорни съдийски отсъждания

/КРОСС/ "Ливърпул" е на финал в Шампионската лига. Мърсисайдци загубиха с 2:4 гостуването си на "Рома", но с общ резултат 7:6 (5:2 в първия мач) ще спорят с "Реал" Мадрид за трофея. Тази вечер обаче, на "Стадио Олимпико" в Рим, отново не липсваха спорни съдийски отсъждания.

Гостите откриха резултата в 9-ата минута, когато Раджа Наинголан сбърка подаване, Роберто Фирмино отне топката и изведе Садио Мане сам срещу вратаря, а сенегалецът бе точен. След четвърт час игра "Рома" изравни по комичен начин. Деян Ловрен изби топката в главата на съотборника си Джеймс Милнър и, за негово нещастие, тя влетя в мрежата.

Само 10 минути по-късно "Ливърпул" възстанови аванса си с гол на Жоржиньо Вайналдум с глава от близка дистанция. Играчите на "Рома" претендираха за засада, но повторенията показаха, че такава няма.

В 35-ата минута Ел Шаарауи можеше да изравни, но десният страничен стълб спаси гостите.

След почивката "Рома" притисна съперника. В 49-ата минута Един Джеко беше повален в наказателното поле от стража Лорис Кариус. Вместо да покаже бялата точка, реферът Скомина сбърка, отсъждайки засада на босненеца.

Все пак малко по-късно Джеко направи 2:2 с добавка.

В 60-ата минута съдията спести дузпа за "римските вълци" и червен картон на Трент Александър-Арнолд, който изби топката с ръка в пеналта след шут на Стефан Ел Шаарауи.

Италианците продължиха да търсят обрата и успяха да го постигнат в края. В 86-ата минута Раджа Наинголан със силен удар от далечна дистанция направи 3:2, а в последните секунди отново белгиецът вкара, този път от дузпа, оформяйки крайния резултат - 4:2.

Така "Ливърпул" се класира за финала в Киев на 26 май. Там тимът на Юрген Клоп ще срещне носителя на купата - "Реал" Мадрид.