•  GBP / BGN 2.2837
  •  CHF / BGN 2.0000
  • Времето:  София 20°C

Германия спечели Купата на конфедерациите

/КРОСС/ Германия спечели Купата на конфедерациите за първи път в своята история. Бундестима вдигна трофея, след като на финала в Санкт Петербург победи с 1:0 Чили.

Така след 4 световни и 3 европейски титли немският отбор прибави единствения трофей, който му липсваше.
Победният гол беше реализиран от Ларс Щиндъл в 20-ата минута.

За шампионата в Русия световните шампиони пристигнаха с изключително подмладен състав, като на практика повечето от традиционните титуляри останаха извън избраниците на селекционера Йоахим Льов. Въпреки това те оправдаха доверието и спечелиха трофея, за който Льов неведнъж обяви, че е не е поставяно за цел да бъде спечелен.

На третото място в надпреварата завършиха европейските шампиони Португалия. Те стигнаха до драматична победа с 2:1 след продължения срещу Мексико. Северноамериканците водеха с 1:0 до 90-ата минута след автогол на Нето (55). В последната минута от редовното време Пепе, а изравни, а в продълженията Адриен Силва от дузпа донесе победата на португалците.