• 08 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6795
  •  GBP / BGN 2.2411
  •  CHF / BGN 2.0885
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Новото ръководство на Молдова ще възстанови контактите си с Русия

Новото ръководство на Молдова ще възстанови контактите си с Русия

/КРОСС/ Новото ръководство на Молдова има намерение да възстанови контактите си с Русия, независимо от по-рано подписаното споразумение с Европейския съюз. Това заяви на срещата си със спикера на Съвета на Федерациите на Русия Валентина Матвиенко новият президент на републиката Игор Додон, пристигнал в Москва на първата си официална визита като президент.

Той подчерта, че новото ръководство на републиката е настроено прагматично и разбира настоящите политически реалности.

"Разбираме, че действат някои споразумения, които е подписвала Молдова с Европейския съюз. Считаме, че те са били прибързани през 2014 г. и сме за анулиране на тези споразумения", отбеляза президентът.

"Осъзнаването на всички тези тънкости ни позволява да възобновим отношенията с Русия по някои стратегически направления", заяви той.

Додон отбеляза, че по време на настоящата визита в Москва има намерение да обсъди с руското ръководство проблемите с трудовите мигранти, търговско-икономическите въпроси и приднестровското регулиране.

Президентът на Молдова е уверен, че изборът, който са направили гражданите на неговата република миналата година, гласувайки за него, «още веднъж потвърждава, че болшинството не е съгласно с това, което се е случило с двустранните отношения» между Кишинев и Москва.

"Ние сме свързани в много направления: православието, общото минало, настоящето. Уверен съм, че ни свърза и общото бъдеще", отбеляза той, добавяйки, че именно затова е взел решение да извърши първата си официална визита в качеството си на президент точно в Москва.

"Това е първата официална визита на президент на Молдова от 2008 г., това е много важно и символично", - счита той.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай
  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.