-
11 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6697
GBP / BGN 2.2350
CHF / BGN 2.0956- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Освободиха задържаните в Донецка област наблюдатели на ОССЕ
01 Юни 2014 | 11:23
/КРОСС/ Властите на Донецка народна република съобщиха за освобождаване на четиримата наблюдатели на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ), задържани миналата седмица в региона.
„В момента при нас няма наблюдатели на ОССЕ. Всички, които бяха задържани миналата седмица, са освободени", заяви „народният кмет" на Славянск Вячеслав Пономарьов.
За изчезването на четиримата наблюдатели, пристигнали в Донецка област за президентските избори, бе съобщено на 27 май от пресслужбата на ОССЕ. По информация на организацията групата се състои от граждани на Естония, Швейцария, Турция и Дания.
По думите на Пономарьов наблюдателите не са били арестувани, а само задържани, по подозрение, че се занимават с разузнавателна дейност.