•  GBP / BGN 2.2837
  •  CHF / BGN 2.0000
  • Времето:  София 10°C

"Наполи" срази "Юве" в края и върна интригата за Скудетото

/КРОСС/ "Наполи" победи като гост лидера "Ювентус" с 1:0 в голямото дерби от 34-ия кръг на Серия "А". Така "адзурите" стопиха аванса на "бианконерите" до само точка, а в шампионата предстои да се изиграят още 4 кръга. Интригата за Скудетото е жива!

Неаполитанците имаха инициативата през първата част, но въпреки това "Ювентус" можеше да поведе в 17-ата минута, когато топката се отби в гредата след шут на Миралем Пянич. Гостите отвърнаха с две добри възможности за Марек Хамшик и Лоренцо Инсинье. При вторaтa се стигна до попадение, но то беше отменено заради засада.

След почивката "Наполи" продължи да бъде по-активен. В 73-ата минута Джанлуиджи Буфон показа класа, спасявайки мощен шут на Хосе Кайехон.

Все пак в последната минута тимът на Маурицио Сари нанесе своя удар. Калиду Кулибали беше оставен непокрит при ъглов удар и с глава прати топката в мрежата зад Буфон.

Така "Ювентус" е на върха с 85 точки, но "Наполи" вече има 84.