-
08 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6781
GBP / BGN 2.2363
CHF / BGN 2.0833- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Явор Гърдев се завръща наесен в Народния театър с „Жанна"
19 Юни 2014 | 07:44
/КРОСС/Топрежисьорът Явор Гърдев, който през последната година позагърби Народния театър заради други проекти, наесен пак ще извади представление на първата ни сцена. На 12 септември е премиерата на „Жанна" по едноименната пиеса на младата руска авторка Ярослава Пулинович, съобщиха от трупата.
Сред другите нови заглавия, които се репетират в Народния, е „Каквато ме искаш" от Луиджи Пирандело на Теди Москов - с премиера между 5 и 10 октомври. Предсто и спектакъл по романа на Анжел Вагенщайн „Петокнижие Исааково" - с полски постановъчен екип, който вече е правил представление по книгата в страната на Лех Валенса.
Режисьорът Стоян Радев започна репетиции на „Солунските съзаклятници" от Георги Данаилов. Кой в коя роля е разпределен, от Народния театър не издават. Сигурно е, че в гемиджийската група влизат Руси Чанев, Юлиан Вергов, Владимир Карамазов и Валери Йорданов, пише ploshtadslaveikov.com.