-
11 Дек 2025 |
USD / BGN 1.6811
GBP / BGN 2.2375
CHF / BGN 2.0905- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Русия внася в Съвета за сигурност на ООН проект на резолюция за Украйна
02 Юни 2014 | 15:06
/КРОСС/ Русия готви проект на резолюция за Украйна, в която ще се съдържа искане за прекратяване на насилието. Руската федерация планира да внесе документа в Съвета за сигурност на ООН, заяви министърът на външните работи Сергей Лавров.
"Западът твърдеше, че след изборите, насилието в Украйна ще спре, но всичко се случва точно наобратно", каза ръководителят на руското външно министерство.
"За да се постигне изпълнение на документите (Женевската декларацията и "пътната карта" на ОССЕ), което започва с изискването за прекратяването на насилието, Русия планира да внесе в Съвета за сигурност на ООН проект на резолюция", каза министърът. „В него ще се съдържа изискване за незабавно прекратяване на насилието и действителното начало на преговорите с цел да се създаде устойчиво и трайно прекратяване на огъня. Също така там ще бъде включено искането да бъдат създадени хуманитарни коридори", каза още Лавров.
Резолюцията ще призовава към неограничен достъп за хуманитарна помощ.