-
22 Юни 2026 |
USD / BGN 1.1467
GBP / BGN 0.8665
CHF / BGN 0.9248- Радиация: София 0.11 (µSv/h)
- Времето:
София 0°C 
Нова Загора излиза на протест, граждани ще блокират пътя за Свиленград и магистралата
15 Септември 2017 | 10:44
/КРОСС/ Нова Загора излиза на протест. Той е срещу обгазяване от инсталация за биогаз на местна фирма.
„Миризмите се разнасят из целия град всеки ден, от месеци насам. Общуването ни с институциите е дълго, без резултат", обявяват от Инициативния комитет "Нова Загора иска да диша", който е и организатор на събитието.
Протестът ще се състои в шествие, което ще се проведе на 19 септември 2017 г. (вторник) от 17.30 ч. Шествието ще тръгне от Автогарата и ще спре пред инсталацията за биогаз на входа на града.
Гражданите ще затворят пътя към Свиленград и магистралата до 19 часа.
Организаторите очакват около 500-600 души да подкрепят инициативата.
ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР