• 11 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6697
  •  GBP / BGN 2.2350
  •  CHF / BGN 2.0956
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Италианското Il Giornale: Обама губи пред Путин с всяка крачка

Италианското Il Giornale: Обама губи пред Путин с всяка крачка

/КРОСС/ Противопоставянето между президентите на Русия и САЩ на фона на украинската криза по-рано би могло да се сравнява с игра на шах, а сега - с рискова игра на покер, съобщи РИА Новости, позовавайки се на италианското издание Il Giornale.
Според Il Giornale, «силите на играчите вече не са равностойни». От една страна - Владимир Путин разполага с «най-добри козове». От друга страна, другият играч - Барак Обама, работите му хич не вървят в последно време: той претърпя едно след друго поражения в играта и сега е принуден да поема по-големи рискове, за да се отиграе. Il Giornale смята, че Путин печели пред Обама във всяка игра в продължение на няколко месеца, начело с предоставянето на политическото убежище на Едуард Сноудън, след това на разоръжаването на Сирия и завършвайки с присъединяването на Крим към състава на Руската Федерация.

Последното фиаско на американския президент са неуспешните опити да преговаря относно търговските отношения с Япония, а също да осъществи по-динамични преговори между Палестина и Израел. Сега резултатите от сблъсъците в източна Украйна, където привържениците на федерализацията са посочили датата 11 май за провеждане на референдум, ще станат решаващата игра в двубоя между двамата президенти.

Арсений Яценюк и. д. премиер на Украйна, който в Рим се срещна с Папа Римски и с премиера на Италия Матео Ренци, се възползва от случая, да обвини Москва в подготовка към война. Обаче, в същия ден излезе информацията, че Киев ограничи подаването на питейна вода в Крим, подчертава италианската медия. Във връзка с това, Обама едва ли би могъл да смята Яценюк за коректен и надежден партньор.
Става очевидно, че Киев специално подгрява конфликта с източна Украйна, за да подтикне САЩ и Европа към по-активни военни действия. Въпреки това, президентът на САЩ е наясно с рисковете от ескалацията. В случай на военна намеса в източна Украйна, Русия ще има пълното право да постъпи по същия начин, а тогава Украйна много бързо може да изгуби Донбас.

С изключение на военните действия, Обама може да продължи само по пътя на икономическата война, но и тук играта няма да е в негова полза, смята италианското Il Giornale.
По-строгите санкции по отношение на членовете на руската банкова и финансова система, вече предизвикват опасения от редица европейски страни, за които Русия е един от главните икономически партньори. Също така, новите санкции могат съществено да затруднят завръщането на пленените от проруски опълченци наблюдатели от мисията на ОССЕ в Славянск. По-рано МВнР на Германия призова Москва да съдейства за освобождаването на техните граждани.

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Авторът е рубладжииче, на прикритие. На никой нормален човек не му се воюва. На това са способни само болни мозъци, в чиито ген е заложено от това да живеят и съществуват. "Великата" Русия - така се е нарекла сама себе си, с брутния продукт на Холандия, която е с население 10 пъти по-малко, а за територия да не говорим и днес разчита на кражбите, изнудването и присвояването на чужди ресурси, които продава на двойни и тройни цени на такива "БРАТУШКИ" като нас !

28.04.2014 16:57:23

Анонимен

Америка ке падне лето 2014 !

28.04.2014 12:42:21

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.