• 10 Дек 2025 |
  •  USD / BGN 1.6807
  •  GBP / BGN 2.2391
  •  CHF / BGN 2.0840
  • Радиация: София 0.11 (µSv/h)
  • Времето:  София 0°C

Божидар Димитров се обяви против партия ПОМАК

Божидар Димитров се обяви против партия ПОМАК

/КРОСС/ "С учредяването на партия ПОМАК са грубо нарушени българските закони!", заяви по Радио Пловдив директорът на НИМ проф. Божидар Димитров. Той бе категоричен, че това е партия на етническа основа, която трябва да бъде забранена, тъй като цели разцепването на целостта на държавата.
Димитров призова ДАНС да се намеси и да вкара в затвора организаторите на новата партия, учредена в неделя в Пловдив. Той отправи и въпроса за финансирането на формацията, която, по думите му, настоява за смяна на столицата на България от София в Пловдив.
В неделя 51 души учредиха Инициативен комитет за създаване на партия „Патриотично обединение за многообразие, автентичност и култура" - ПОМАК. Според учредителите партията ще се бори за нов политически модел, обединение и намаляване на броя на депутатите. Въпреки, че повечето от присъстващите са самоопределиха като помаци, един от учредителите Ефрем Моллов заяви, че това не е нито етническа, нито религиозна партия.

 

ВАШИЯТ FACEBOOK КОМЕНТАР
ВАШИЯТ КОМЕНТАР
Вашето име:
Коментар:
Публикувай

Анонимен

Ако слушаме агентите на КГБ може да искат и вършавския договор и СИВ.Такива агенти мястото им е в музея и тяхното мнение не се иска.Честито на ПОМАК.

09.12.2013 13:10:16

  • ПОСЛЕДНИ НОВИНИ
    БЪЛГАРИЯ
    ИКОНОМИКА
    ПОЛИТИКА
  • ОПЦИИ
    Запази Принтирай
    СПОДЕЛИ
    Twitter Facebook Svejo
    Вземи кратка връзка към тази страница

    копирайте маркирания текст

  • реклама

БЪЛГАРИЯ СВЯТ РУСИЯ ПОЛИТИКА ИКОНОМИКА КУЛТУРА ТЕХНОЛОГИИ СПОРТ ЛЮБОПИТНО КРОСС-ФОТО АНАЛИЗИ ИНТЕРВЮТА КОМЕНТАРИ ВАЛУТИ ХОРОСКОПИ ВРЕМЕТО НОВИНИ ОТ ДНЕС НОВИНИ ОТ ВЧЕРА ЦЪРКОВЕН КАЛЕНДАР ИСТОРИЯ НАУКА ШОУБИЗНЕС АВТОМОБИЛИ ЗДРАВЕ ТУРИЗЪМ РОЖДЕНИЦИТЕ ДНЕС ПРЕГЛЕД НА ПЕЧАТА ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ ТЕМИ И ГОСТИ В ЕФИРА ПРАВОСЛАВИЕ


Copyright © 2002 - 2025 CROSS Agency Ltd. Всички права запазени.
При използване на информация от Агенция "КРОСС" позоваването е задължително.
Агенция Кросс не носи отговорност за съдържанието на външни уебстраници.